SITO
Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne
Inżynierów i Techników Ogrodnictwa
Zarząd Główny
65-lecie SITO NOT

45 Święto Róży i Ogólnopolska Wystawa Róż Gruntowych

6-8 września 2019r. w Kutnie odbyło się  45 Święto Róży i Ogólnopolska Wystawa Róż Gruntowych, gdzie prezentowano dorobek prac hodowlanych i prezentowali najpiękniejsze i najmodniejsze odmiany róż gruntowych. Zorganizowano również V Konferencja różana, która poruszała różne kwestie z zakresu uprawy i hodowli róż. Uświetnili ją ciekawi prelegenci i znany na całym świecie hodowca róż z Francji o polskich korzeniach Jacoues Mouchott.

Dopełnieniem wystawy róż była wystawa florystyczna pod hasłem „Blisko ziemi blisko nieba”, na którą zaproszono najlepszych polskich florystów. W tym gronie znalazły się przedstawicielki Podkarpackiego Klubu Florystów SITO Ela Kosydar, Kasia Witecka i Małgosia Szwagiel. W tym roku florystyki z Podkarpacia prowadziły również warsztaty z zakresu biżuterii florystycznej i kwiatowej dekoracji kapeluszy.

Wybrano również Królową Różę, które przez cały rok promuje róże i Kutno. Zaprezentowano również 10 królowych z poprzednich edycji, dla których floryści wykonali piękne biżuterie kwiatowe.

W czasie imprezy Kutno zamieniło się w barwny kiermasz pełen kwiatów, aromatów i ciekawostek wszystko z herbem róży w tle.

Scroll to Top