SITO
Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne
Inżynierów i Techników Ogrodnictwa
Zarząd Główny
65-lecie SITO NOT

Relacja konferencja „The Power of Flower”

W dniach 12 i 13 września 2020 roku w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena odbyła się Konferencja „The Power of Flower” zorganizowana przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, oraz wystawa „Kwiatowe show W Dolinie Lotniczej” zorganizowana przez Podkarpacki Klub Florystów SITO.

Partnerem głównym imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, oraz Wyższa Szkoła Inżynieryjno- Ekonomiczna w Rzeszowie objęła Konferencje patronatem merytorycznym. Zaszczycili nas swoją obecnością Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa pani prof. IO dr hab. Dorota Konopacka,  prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska i mistrz florystyki Piotr Marzec, którzy wzięli  udział w panelu dyskusyjnym „Profesjonalna edukacja florystyczna w Polsce” prowadzonym przez prezes ZG SITO Elżbietę Kosydar. Zaproszenie na wykłady przyjęły również dr inż. Anna Szopińska, dr inż. Marta Pisarek, dr inż. arch. kraj. Marta Gargała-Polar, oraz mgr inż. Anna Rydzik.

Atrakcją konferencji były pokazy układania kompozycji kwiatowych przez podkarpackich mistrzów florystyki Elżbietę Kosydar i Katarzynę Witecką. Wykonały one ciekawe kompozycje w jesiennym stylu, wykorzystując interesujące konstrukcje i naczynia. Swoje umiejętności również zaprezentował gość z Zamościa mistrz florystyki Piotr Marzec. Na scenie pojawiły się interesujące bukiety na konstrukcji z wykorzystaniem jesiennych kwiatów. Pokazy prowadziła z wielkim wdziękiem i profesjonalizmem Agnieszka Krzymińska.

Kulminacją imprezy były pokazy sukien floralnych przygotowane przez mistrza florystyki Małgorzatę Szwagiel. Na scenie pojawiły się modelki i modele prezentujący wyszukane i piękne dekoracje floralne. Suknie, treny, kapelusze wszystko to budziło wielkie zainteresowanie zabranych na G2A Arena gości Konferencji.

Ciekawym wydarzeniem były również warsztaty przeprowadzone przez Piotra Marca „Wianki i biżuteria ślubna”.

Przez cały czas trwania targów Home & Garden na G2A Arena można było podziwiać wystawę nie tylko wymienionych mistrzów , ale również wielu podkarpacki florystów zrzeszonych w Podkarpackim Klubie Florystów działającym w ramach SITO Oddział Rzeszów.

Relacja video Targi HOME & GARDEN '2020

Scroll to Top