SITO
Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne
Inżynierów i Techników Ogrodnictwa
Zarząd Główny
65-lecie SITO NOT
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja Florystyczna THE POWER OF FLOWER

12.09.2020 | 12.09.2020 - 13.09.2020 | 13.09.2020

KONFERENCJA
THE POWER
OF FLOWER
12-13 WRZEŚNIA 2020
NOWA DATA
G2A ARENA
JASIONKA
K. RZESZOWA

Florystyka to prężnie rozwijająca się branża. Szeroko rozumiane kompozycje kwiatowe są obecne w naszym codziennym życiu. Można śmiało rzec, że kwiaty upiększają rzeczywistość i poprawiają samopoczucie, a florystyka wyznacza i kształtuje trendy np. ślubne, aranżacji wnętrz.
Z myślą o popularyzacji florystyki, kreowaniu trendów, a także o poszerzaniu wiedzy na temat kompozycji kwiatowych i ogrodnictwa powstała konferencja florystyczna The Flower of Power uwieńczona Kwiatowym Show w Dolinie Lotniczej.
Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego ma na celu stworzenie przestrzeni, gdzie spotkają się międzynarodowe gwiazdy florystyki, by porozmawiać o przyszłości branży, wymienić się doświadczeniami, nawiązać relacje biznesowe i pokazać mieszkańcom Podkarpacia, że kwiaty to nie tylko proste bukiety, a prawdziwa sztuka.

Anna Nizińska

Mistrz florystyki. Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa SGGW-AR w Warszawie oraz studiów podyplomowych z florystyki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i studiów z terapii pedagogicznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Prezes Klubu Florystów Polskich Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Międzynarodowy Sędzia Florystyczny i Juror na licznych konkursach florystycznych m.in.: Święta Róży w Kutnie, Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, Wystaw Róż i Lilii w Łazienkach Królewskich. Autorka i współautorka wydawnictw florystycznych: Kompozycje kwiatowe, Bukieciarstwo i Dekoracje roślinne, ABC Florystyki, Architektura krajobrazu, Florystyka ślubna.

Tomasz Max Kuczyński

Mistrz florystyki i kreator florystycznej mody. Z wykształcenia plastyk i architekt wnętrz. Absolwent Akademii Florystyki Marioli Miklaszewskiej. Uczestnik licznych międzynarodowych wystaw i konkurów, na których zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody. Otrzymał takie tytuły, jak: Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce w latach 2005 r. i 2010 r., II Europejski Wicemistrz Juniorów we Florystyce 2011 r., Międzynarodowy Mistrz Polski we Florystyce 2012r. Zdobył II miejsce na Międzynarodowym Konkursie OASIS RAINBOW 2012 r., a 2014 r. został Mistrzem Polski w kategorii seniorów. Zwyciężył w konkursie na najbardziej innowacyjny pomysł podczas EUROFLEURS 2011 r. Ambasadora firmy OASIS i Floral Fundamentals.

Piotr Marzec

Mistrz florystyki. Absolwent wydziału politologii na UMCS w Lublinie i Studium Florystycznego SITO NOT w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Właściciel kwiaciarni w Zamościu. Nauczyciel w SPPSS w Lublinie. Autor wystawy biżuterii floralnej na targach Garden Expo w G2A Arena w Jasionce k/ Rzeszowa i pokazów florystycznych organizowanych przez Podkarpacki Klub Florystów SITO w WSI-E w Rzeszowie. Twórca pokazów w ramach Special Days podczas targów Gardenia w Poznaniu. Pomysłodawca i współorganizator wystawy róż w Muzeum Pałac Zamoyskich w Kozłówce „Róża do wszystkich rzeczy”. Autor wielu pokazów i wystaw florystycznych w kraju i zagranicą m.in. we Włoszech czy Rumunii. Autor książki „Florystyka w Protokole Dyplomatycznym”.

Agnieszka Krzymińska

Mistrz w zawodzie florysta. Europejski instruktor florystyki oraz międzynarodowy sędzia florystyki. Wykładowca i Kierownik Katedry Roślin Ozdobnych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Kierownik Studiów Podyplomowych Hortiterapia. Od kilku lat zastępca prezesa SITO Poznań. Autorka wielu książek z zakresu roślin ozdobnych i hortiterapii.

Elżbieta Kosydar

Mistrz florystyki. Absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie i WSI-E Rzeszowie. Europejski instruktor florystyki i organizatorka wielu kursów, wystaw i pokazów florystycznych m.in.: w Poznaniu, Warszawie, Kutnie, Rzeszowie i Wilnie. Właścicielka kwiaciarni w Ropczycach. Autorka trzech książek o tematyce florystycznej z cyklu W świecie kwiatów. Prezes Podkarpackiego Klubu Florystów SITO NOT Rzeszów. Nauczyciel Akademicki w Wyższej Szkole Inżynieryjno- Ekonomicznej w Rzeszowie.  Od 2019 roku Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa  z siedzibą w Skierniewicach.

Marta Gargała-Polar

Nauczyciel akademicki w Zakładzie Architektury Krajobrazu w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prowadzi badania z zakresu roślinności terenów niezurbanizowanych oraz przekształceń krajobrazu miejskiego i wiejskiego. Członek Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Z zamiłowania grafik komputerowy.

Marta Pisarek

Nauczyciel akademicki w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Ceniony szkoleniowiec i kierownik kursów doskonalących z zakresu hortiterapii i permakultury.
Od lat zajmuje się propagowaniem zrównoważonego projektowania przestrzeni publicznej. Z zamiłowania grafik komputerowy.

Małgorzata Szwagiel

Mistrz florystyki. Absolwentka Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Nauczyciel florystyki w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. II Wicemistrzyni Podkarpacia w Ogólnopolskich Mistrzostwach Florystycznych Regionu w 2017 r. Uczestniczka i asystentka wielu pokazów w Warszawie, Rzeszowie, Krakowie i Kutnie. Twórca pokazów w ramach Special Days. Właścicielka pracowni florystycznej „ Red Floral Art”. Nauczyciel Akademicki w Wyższej Szkole Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie.

Anna Szopińska

Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczęła w Instytucie Warzywnictwa i Roślin Ozdobnych na stanowisku  asystent naukowo-dydaktyczny, a następnie w Katedrze Warzywnictwa z Ekonomiką Ogrodnictwa. W listopadzie 1997 roku uzyskała stopień naukowy doktora  nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa – warzywnictwa. Od 2003 roku związana z Wyższą Szkołą Inżynieryjno-Ekonomiczną, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta. W latach 2006 – 2011 kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Kształtowania Terenów Zieleni.  Od 2009 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości WSI-E. Od lutego 2019 roku Kierownik projektu Akademia Florystyki, realizowanego w WSI-E w Rzeszowie.

Piotr Marzec

Mistrz florystyki. Absolwent wydziału politologii na UMCS w Lublinie i Studium Florystycznego SITO NOT w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Właściciel kwiaciarni w Zamościu. Nauczyciel w SPPSS w Lublinie. Autor wystawy biżuterii floralnej na targach Garden Expo w G2A Arena w Jasionce k/ Rzeszowa i pokazów florystycznych organizowanych przez Podkarpacki Klub Florystów SITO w WSI-E w Rzeszowie. Twórca pokazów w ramach Special Days podczas targów Gardenia w Poznaniu. Pomysłodawca i współorganizator wystawy róż w Muzeum Pałac Zamoyskich w Kozłówce „Róża do wszystkich rzeczy”. Autor wielu pokazów i wystaw florystycznych w kraju i zagranicą m.in. we Włoszech czy Rumunii. Autor książki „Florystyka w Protokole Dyplomatycznym”.

Katarzyna Witecka

Mistrz florystyki. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego i Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Mistrz Podkarpacia w Ogólnopolskich Mistrzostwach Florystycznych Regionu w 2015 roku. Wicemistrz Polski w Międzynarodowych Florystycznych Mistrzostwach Polski w Poznani w 2016 roku. I Wicemistrzyni Podkarpacia w Ogólnopolskich Mistrzostwach Florystycznych Regionu Małopolsko- Podkarpackiego Rzeszów 2017r. Uczestniczka i asystentka wielu pokazów w Poznaniu, Krakowie, Kutnie i Rzeszowie. Właścicielka kwiaciarni „ Kochamkwiaty.pl” w Rzeszowie. Nauczyciel Akademicki w Wyższej Szkole Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie.

Anna Rydzik

Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Krakowie. Długoletni pracownik Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, specjalista do spraw sadownictwa, warzywnictwa i kwiaciarstwa. Florystka, wykładowca, animatorka i prezenterka na wielu pokazach florystycznych. Członek Zarządu SITO oddział Rzeszów i działaczka Podkarpackiego Klubu Florystów SITO. Współautorka audycji radiowych w Radiu Rzeszów „Zaglądamy kwiatkom w płatki”.

SOBOTA
12 WRZEŚNIA 2020

Konferencja Florystyczna „The Power of Flower” część I

10.30
Powitanie i oficjalne rozpoczęcie konferencji przez Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa  mgr inż. Elżbietę Kosydar
10.45
Wystąpienie przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
11.00
Prezentacja wystawy „Kwiatowe show w Dolinie Lotniczej” wykonanej przez mistrzów  florystyki: Elżbietę Kosydar, Katarzynę Witecką,  Małgorzatę Szwagiel i członków Podkarpackiego Klubu Florystów SITO.
11.30
dr inż. Anna Szopińska – Dydaktyczna misja Wyższej Szkoły Inżynieryjno – Ekonomicznej w Rzeszowie w zakresie florystyki
12.00
dr inż. arch. kraj. Marta Gargała-Polar – Rośliny w jesiennych kompozycjach florystycznych
12.30
prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska i mistrz florystyki mgr Piotr Marzec – Profesjonalna edukacja florystyczna w Polsce [wywiad]
13.00
prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska – Symbolika roślin a florystyka
13.30
Pokazy układania kompozycji kwiatowych W krainie florystycznych czarów – mistrz florystyki Piotr Marzec
15.00
Prezentacja kreacji floralnych mistrza florystyki Małgorzaty Szwagiel
15.30
Zakończenie pierwszego dnia

NIEDZIELA
13 WRZEŚNIA 2020

Konferencja Florystyczna „The Power of Flower” część II

12.00 
Powitanie gości przez Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa mgr inż. Elżbietę Kosydar
12.15
Prezentacja wystawy „Kwiatowe show w Dolinie Lotniczej” wykonanej przez mistrzów florystyki Elżbietę Kosydar, Katarzynę Witecką i Małgorzatę Szwagiel oraz członków Podkarpackiego Klubu Florystów SITO.
12.30
Pokazy układania kompozycji kwiatowych przez mistrzów florystyki Elżbietę Kosydar i Katarzynę Witecką.
13.30
dr inż. Marta Pisarek – Rośliny do kompozycji suchych w zajęciach hortiterapeutycznych z dziećmi i osobami starszymi
14.00
mgr Anna Rydzik – Kobiety i kwiaty
14.30
Prezentacja kreacji floralnych mistrza florystyki Małgorzaty Szwagiel.
15.00
Zakończenie i podziękowania dla sponsorów.

Pokazy florystyczne organizowane przez Podkarpacki Klub Florystów przy SITO w Rzeszowie to nieodłączna część Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO. Przepiękne kompozycje kwiatowe mistrzów florystyki, uznanych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, od samego początku cieszą się dużą popularnością. Kwiatowe show za każdym razem przyciąga około tysiąca osób zainteresowanych trendami florystycznymi.
W tym roku florystyczne show uwieńczy I edycję konferencji The Flower of Power, która towarzyszyć będzie Targom Garden Expo. Na scenie w holu głównym G2A Arena 12 i 13 września będzie można zobaczyć kompozycje uznanych na świecie mistrzów florystyki.

„Wianki i biżuteria ślubna”
Prowadzenie mistrz florystyki Piotr Marzec.
Warsztaty potwierdzone certyfikatem.
Szczegóły na FB Podkarpackiego Klubu Florystów SITO.

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE
ORGANIZATORZY
PARTNER ORGANIZACYJNY
PARTNER GŁÓWNY
PARTNERZY MERYTORYCZNI
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY

Szczegóły

Start:
12.09.2020 |
Koniec:
13.09.2020 |

Miejsce

G2A ARENA
Jasionka 953
Jasionka, Poland
+ Google Map
Scroll to Top